Projektas „Mūza“

Pradedant kūrybinį darbą dauguma visų pirma panyra į įkvėpimo paiešką. Vieni naršo internete, stebi žvaigždžių didžiąsias šventes, populiarius tinklaraščius ir kitas interneto platybėse esančias inspiracijas. Kiti ieško patarimo artimoje aplinkoje ir pasikliauja savo artimųjų rekomendacijomis. Juk rasti tai, ko niekada iki šiol nereikėjo – tikrai sudėtinga: fotografai, juvelyrai, drabužių kūrėjai, floristai, dekoratoriai, šventės vieta, maistas ir daug kitų svarbių šventės pagalbininkų. O iš jų išsirinkti tuos, kurie kurs šventės nuotaiką, stlistiką – dar sudėtingiau – o jei jų stilius nesutaps, o jei kažkas netiks? Tačiau, didėjant pasiūlai, atsiranda išsiskiriančių, į vestuves kitaip žvelgiančių, menininkų, kurie į šią šventę žvelgia kiek kitu kampu, kurie perteikia vestuves ne kaip reportažą, o kaip pasaką, kurios herojai yra jaunieji.

Gausėjant įvairaus spektro kūrėjams, išsiskiria panašų braižą turintys arba žmonių istorijas matantys kiek kitokiu kampu ir tikintys, kad ta diena yra ypatinga dėl stebuklą kuriančių dviejų, be galo įkvepiančių žmonių – jaunųjų. Vestuvės – pasaka, sukurta skirtingų sričių profesionalų, kurie savo jėgas suvienija būtent tai dienai. Tačiau kodėl kūrėjai, menininkai nesiburia ir nekuria pasakos ne tik vestuvėms, bet ir inspiracijai? O jei ir kuria, tai kodėl tokius mažus projektus, o ne didesnius? Kur susivieniję sukuria tai, kas glūdi jų fantazijoje, kas patinka, įkvepia ir skatina pasitelkti vaizduotę bei kartu sukurti įspūdingą sceną ir personažo charakterį. Juk kiekvieną kūrėją, menininką įkvepia jį supanti aplinka, kolegos, kurių darbais jis ar ji žavisi. Juk mes vieni kitiems esame didžiausias įkvėpimas, todėl tik dirbant kartu galima sukurti šį tą magiško, neįtikėtino ir stulbinančio.

Projekto “Mūza“ tikslas yra atskleisti moterį, nuotaką kaip mūzą ir parodyti, koks didžiulis yra kontrastas tarp kiekvienos mūzos. Mūza yra asmenybė, kurią įkvepia ją supantis pasaulis – kokybiška juvelyrika, stilingas, jai tinkantis, drabužis, meniška, galbūt net kiek mistiška, aplinka, gardus maistas, gėlės, kvapai, baldai – visa tai, kas sudaro jos mažą, individualų pasaulį. Ji nebijo eksperimentuoti, tvirtai žino, ko nori, pasitiki savimi ir turi neabejotinai gerą skonį, tuo žavėdama ją stebinčius ir ja besistebinčius.

Norint parodyti, kad kartu dirbant galima sukurti šį tą magiško, daugiau nei 10 prekinių ženklų suvienijo jėgas ir sukūrė nuotakų oazę, erdvę, kurioje kiekviena mūza atsiskleidė tik jai būdingu charakteriu, vilkėjo jos personažui sukurtus drabužius, pritaikytus juvelyrikos dirbinius, turėjo nuostabias floristinę ir net valgomą puokštes – visas mūzos charakteris sulipdytas labai didelės komandos, kur pasitikėjimas ir bendros vizijos matymas pasiteisino su kaupu. Projekto metu fotografijų serija padalinta į keturias skirtingas mūzų aplinkas, skirtingas temas ir scenas, kurios telpa į 4 metų laikus, nuotaiką, moters – mūzos, charakterį. Scenografijoje, drabužiuose, visose detalėse, kurios sulipdo vieną sceną, siekiama pabrėžti moters charakterį, jos požiūrį į ją supantį pasaulį, aplinką, kurią ji kuria aplink save. Juk kiekviena moteris yra maža visata, apie kurią sukasi jos pasaulis. Pasaulis, kuris ją įkvepia.

4 metų laikai, kuriuos perteikia 4 mūzos, yra labai kontrastuojantys, nes kiekviena moteris yra unikali ir magiška, turinti išskirtinį savo skonį. Vadovaudamasi savo skonio pojūčiu, save apipina nuostabiais daiktais, kurie perteikia jos požiūrį į pasaulį. Jos nuotaiką, būdą ir charakterį.

Žiema. Šaltąjį metų laiką iliustruoja drąsi, jaunatviška, dramatiško, skvarbaus žvilgsnio, stereotipus laužanti mūza. Scenoje vyrauja švarus, šalto kolorito minimalizmas: lyg veidrodis švytintis grindinys, griežto kirpimo aksominis kostiumėlis, valgoma puokštė, minimalizmu dvelkiantys juvelyrikos dirbiniai, avalynė. Scenos dekoras – sterilus, jame siekiama vientisumo ir atsisakoma detalių gausos. Žiemos mūza vengia saldžios pompastikos, todėl sniegas čia – žiupsnelis druskos, o desertas – sūrių tortas. Pagrindinis spalvinis elementas – nuotakos rankose laikomas raudonas aštrus pipiras, žadinantis aistrą ir jaudulį.

Pavasaris. Pavasario mūza yra lyg pabudusi iš žiemos miego – gaivi, gležna ir svajinga. Grakščiais pirštų galiukais ji kolekcionuoja tirpstančio ledo lašus ant skaidraus ledinio stalo ir mėgaujasi kvapnia valgoma puošte. Ìškyla šviežios pavasario žolės pievoje, ant tirpstančio ledo, – nejučiomis primena, kad pasaulį netrukus pabudins besiskleidžiantys žiedai ir žydinčios gėlės. Mūza spinduliuoja ramybe, bet jos akys spindi, o veidą puošia lengva šypsena, žadanti naujus, neatrastus pasaulius, spalvas ir vietas. Pavasario scenos dekoracijas įprasmina skaidrus ledas, vandens lašai, skaidrus stiklas, sodriai žalios spalvos pieva, želmenys, medžių pumpurai ir subtilios, bet gaivios spalvos.

Ruduo. Spalvingiausiam metų laikui pasirinkta bohemiška, šiek tiek mistiška aplinka. Rudens mūza prikausto savo giliu žvilgsniu, yra artistiška, flirtuojanti ir paslaptinga, vertina gurmanišką maistą, mėgaujasi raudonu vynu, o savo vestuvėse linksminasi iki paryčių. Šiame metų laike ir dekore atsispindi poetė, kurėja, menininkė, estetė ir hipė. Moteris, beismėgaujanti hedonistiniu gyvenimu ir apsupta meniškos erdvės. Todėl dekorui sąmoningai pasirinktas tapybiškas fonas, faktūriniai, žemės spalvų elementai, naudojamos gausios draperijos, atsiranda medžiagų, dekoro elementų sluoksniavimas, o tarpusavyje derinami skirtingų stilių daiktai. Nuotakos dekoracijų ansamblį papildo netradiciška puokštė, kurioje dominuoja tamsios spalvos, egzotiškoji protėja ir viską apgaubianti sodri pušis. Aksomas, nėriniai, pinti baldai, žalvaris, varis, spalvotas stiklas, žvakės plunksnos, ir sunokusių vaisių lėkštė – bohemiškos nuotakos trofėjai, kuriantys mistišką, bet kartu labai savą ir jaukią aplinką.

Vasara. Šilčiausią metų laiką perteikia rafinuota ir infantili koketė. Mūza mėgaujasi šiltu oru terasoje, ragaudama mėgstamiausius desertus. Ji savo šypsena ir spindinčiomis akimis spinduliuoja jaunatviška, nerūpestinga energija, kurios jai įėjus prisipildo visas kambarys. Ji – vėjavaikė, mėgstani po pievą lakstyti basomis, nes nori jausti po jos kojomis šnarančias gėles, gaivią vasaros žolę ir beribę laisvę. Todėl dekorui pasirinkta romantiška nuotaika, pasaką primenančios gėlės, nėriniai ir porceliano indai. Dominuoja šiltas koloritas, išryškėja ilga, Veronos stiliaus, pieno baltumo suknelė.

Modeliai: Ieva Mikalauskaitė (žiema), Sandra Rudokaitė (ruduo), Miglė Dudavičiūtė (pavasaris), Emilija Voišnytė (vasara).
Vizažas: Justina Minkovska.
Plaukų stilistė: Ugnė Martinkutė.
Floristiniai sprendimai: Vienaragių miškas (www.facebook.com/vienaragiu.miskas).
Valgoma puokštė: Karolina Samalė (www.valgomapuokste.lt).
Avalynė: Batų kampas (www.facebook.com/manobatukampas/).
Braletė (žiema): Sese Lace (https://www.facebook.com/sese.lace/)
Juvelyrika: aka Jewellery, Miutto (www.miutto.com).
Drabužiai, projekto idėja, stilius: Erika Kielė, Justina Kavaliauskaitė – Le Vau ! (www.levau.lt).
Dekoro sprendimai, dekoras, maisto dizainas: Živilė Aleknaitė ir lokacija Eglė Vaicekauskaitė – Čiop Čiop Event Studio (www.ciopciop.lt).
Trimatės augalų dekoracijos: Gaila Akelienė (www.facebook.com/StudijaG).
Fotografija, scenų sprendimai: Svetlana Batura (www.svetlanabatura.com).

Patiko drabužis? Parašyk mums!